Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Серум за скалпот и зајакнување на косата

Ја зајакнува косата
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 93201
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Серум со ефект на ладење за зајакнување на косата на која и недостига виталност.

Гингсенг ја зајакнува косата во коренот.

Сируп од агаве за поттикнување на микроциркулацијата*.

Во комбинација со масажа на темето, резултатот е совршено нахранет корен на косата.

Текстура: Нелеплива текстура со ефект на ладење.

Резултати: Косата е исполнета, ден по ден станува поотпорна. Косата е убава, ја враќа својата сила и густина.

Начин на употреба: Нанесете 2 до 3 пати неделно мала количина на чиста коса со помош на прецизниот врв. Масирајте со кружни движења додека потполно не се впие. Да не се мие.

*Тестови ин витро.

Наша предност:

98% состојки од природно потекло

Без силикони

Картон кој може да се рециклира

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU C13-15 ALKANE HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE BETAINE HYDROXYACETOPHENONE C14-22 ALCOHOLS FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN PARFUM/FRAGRANCE MALTODEXTRIN XANTHAN GUM C12-20 ALKYL GLUCOSIDE PANTHENOL PANAX GINSENG ROOT EXTRACT LIMONENE LINALOOL SILICA [NANO]GERANIOL PANTOLACTONE 10601v0

Активна состојка

Екстракт од женшен & фруктани од агава

Екстрактот од женшен промовира зајакнување на косата и го штити скалпот од нечистотии од околината. Фруктаните на агава се состојки кои никогаш претходно не биле користени во козметиката, но благодарение на нашите истражувачи сега знаеме дека тие ја удвојуваат микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранети корени, така што косата може да стане посилна и поубава. Тестирано ин витро.
Откриј
Екстрактот од женшен промовира зајакнување на косата и го штити скалпот од нечистотии од околината. Фруктаните на агава се состојки кои никогаш претходно не биле користени во козметиката, но благодарение на нашите истражувачи сега знаеме дека тие ја удвојуваат микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранети корени, така што косата може да стане посилна и поубава. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи