Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Сапун маслина & petit grain

Благ сапун збогатен со есенцијално масло од petit grain* и екстракт од маслина со релаксирачки својства.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 80 гр
Шифра на артиклот: 42871
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во овој благ сапун со релаксирачки својства.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® уште од 1959 година одбраа и комбинираа билен глицерин, со есенцијално масло од petit grain* и екстракт од маслина. Рацете се чисти и нежно мирисливи.

Билни состојки:

Билен глицерин, есенцијално масло од petit grain* и екстракт од маслина.

Активна билна состојка: маслина и petit grain

За моменти на опуштање, Yves Rocher одбра маслина и етерично масло од petit grain со потекло од Медитеранот. Со дестилација на листовите и гранчињата од горчлив портокал настанува етеричното масло petit grain, кое има својства на опуштање и релаксирање. Неговиот цветен мирис, ви овозможувва неповторливи спокојни моменти.

Наша посветеност

2362v0 SODIUM PALMATE SODIUM PALM KERNELATE AQUA/WATER/EAU PARFUM/FRAGRANCE GLYCERIN SODIUM CHLORIDE PALM KERNEL ACID LIMONENE OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL TETRASODIUM ETIDRONATE TETRASODIUM EDTA CITRAL CI 77491/CI 77492 (IRON OXIDES)

Активна состојка

Маслина & Petitgrain

За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.
Откриј
За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи