Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Сапун бадем & цвет од портокал

Благ сапун збогатен со екстракт од бадем и цветна водичка од портокал, со релаксирачки својства.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 80 гр
Шифра на артиклот: 43148
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Сапун бадем - цвет од портокал 80г

Уживајте во благиот сапун со релаксирачки својства.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® уште од 1959 година одбраа и комбинираа билен глицерин, цветна водичка од портокал и екстракт од бадем. Кожата е чиста и деликатно мирислива.

Билни состојки:

Билен глицерин, цветна водичка од портокал ( содржано во мирис ) и екстракт од бадем.

Оваа формула содржи повеќе од 97% состојки од природно потекло

Лесно биоразградлива формула.

Без парабен

Тајна билка:

Бадемот е богатство на природата. Yves Rocher ви ја овозможува неговата мекост со слатки и благи ноти на ванила. Во комбинација со водичка од портокал ја остава кожата мека и мирислива.

ПРИМЕНА

За секојдневна примена. Добро да се измие со вода. Да не се голта. Да се држи подалеку од деца.

Наша посветеност

2360v0 SODIUM PALMATE SODIUM PALM KERNELATE AQUA/WATER/EAU PARFUM/FRAGRANCE GLYCERIN SODIUM CHLORIDE LIMONENE PALM KERNEL ACID LINALOOL PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL TETRASODIUM ETIDRONATE TETRASODIUM EDTA CITRONELLOL GERANIOL CI 77491/CI 77492 (IRON OXIDES)

Активна состојка

Бадем & цвет од портокал

Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.
Откриј
Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи