Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Шампон за волумен

Шампон за волумен, збогатен со квиноја која ги задебелува влакната и ги подига од коренот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 11351
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Овој шампон за коса е збогатен со семки од киноа, за зајакната коса полна со волумен, благодарение на двојното делување:

1.Му овозможува волумен на скалпот на косата

2.Ја подигнува косата од коренот.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Лесна текстура која не ја отежнува косата.

Наша предност:

-96% природни состојки

-Органски одгледана агаве

-Лесно биоразградлива формула без силикони

-База на чистење од билно потекло

-100% рециклирачка пластика

*Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса. Измијте ја косата.

Активни билки: киноа и агаве

Киноата е богата со минерали, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

Наша посветеност

Активна состојка

Киноа & агава фруктани

Зрната од киноа се богати со минерали, елементи, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди, кои помагаат косата да се згусне. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Зрната од киноа се богати со минерали, елементи, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди, кои помагаат косата да се згусне. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи