Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Шампон за виткана коса

Локните изгледаат дефинирано, еластични се и флексибилни.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 93058
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Овој шампон со кремаста текстура нежно ја чисти косата. Формула збогатена со екстракт од семки од лен за одржување на еластичните локни**. Кажете збогум на дивата коса благодарение на оваа формула која го контролира волуменот на косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

УПОТРБА

Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Убаво измијте ја косата.

Плус +

Формула без силикони и сулфати ** која овозможува нежно миење на косата и нега на вашите локни

ЕФИКАСНОСТ

• Косата е мека, сјајна и лесно се чешла

• Локните се полни со живот и ја одржуваат својата еластичност.

Наша предност:

-98% природни состојки

-Органски одгледана агаве и лен

-Лесно биоразградлива формула без силикони

-База на чистење од билно потекло

-100% рециклирачка пластика

-Дерматолошки тестирано

* Без сулфати и силикони

** Ин витро тест

Активни состојки: семки од лен и сируп од агаве

Нашиот органски екстракт од лен содржан во производот за виткана коса, ги открива сите негови моќи. На влакното* му овозможува потпора со што го задржува неговиот природен облик. Дефинирани и еластични, локните изгледаат убави*. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тест

Наша посветеност

Активна состојка

Екстракт од ленено семе & агава фруктани

Акаи бери е супер овошје, чија пулпа е богата со антиоксидативни полифеноли. Делува како штит и ја штити бојата на косата од загадувањата, UV зраците... Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Акаи бери е супер овошје, чија пулпа е богата со антиоксидативни полифеноли. Делува како штит и ја штити бојата на косата од загадувањата, UV зраците... Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи