Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Шампон за обоена коса

Шампон за обоена коса без сулфати, збогатен со пулпа од акаи бобинка која нежно ја мие косата и ја штити бојата. Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 55843
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Овој млечен шампон со анти-оксидациски својства совршено ја мие и штити бојата на косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Млечна текстура без сулфати*** која овозможува апсолутно благо миење, а воедно ја штити бојата на косата

Наша предност:

-91% природни состојки

-Органски одгледана агаве

-Лесно биоразградлива формула

Без силикони и сулфати

-100% рециклирачка пластика

-Билна база на чистење

-Формула тестирана под дерматолошки надзор

-

*Инструментален тест: Намалено избледување на бојата на косата за 29% во споредба со стандардните Yves Rocher шампони.

**Ин витро тест

***Без сулфати

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.

Активна билка: Acai и агаве

Пулпа acai бобинка , супер овошје богато со анти-оксидациски полифенолими, кои ја заштитуваат бојата на косата од оксидирање ( загадување, UV ) и не дозволуваат бојата да избледи. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

Наша посветеност

Активна состојка

Акаи бобинки & агава фруктани

Акаи бери е супер овошје, чија пулпа е богата со антиоксидативни полифеноли. Делува како штит и ја штити бојата на косата од загадувањата, UV зраците... Фруктаните од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Акаи бери е супер овошје, чија пулпа е богата со антиоксидативни полифеноли. Делува како штит и ја штити бојата на косата од загадувањата, UV зраците... Фруктаните од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи