Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Шампон за обновување на косата

Шампон за обновување, без силикони и без сулфати, збогатен со масло од јојоба која интензивно ја обновува косата. Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 56960
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Овој шампон со масло од јојоба ја ревитализира, обновува и чисти вашата коса. Обновена, косата е поотпорна на надворешната агресија.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Формула без силикони и сулфати*** која овозможува апсолутно благо миење и нега на оштетената и ослабена коса.

Потврдена ефикасност: намалено кршење на косата за 92%**

Наша предност:

-87% природни состојки

-Органски одгледана агаве

-Лесно биоразградлива формула без силикони

-База на чистење од билно потекло

-100% рециклирачка пластика

*Ин витро тест

**Инструментален тест во однос на референтен шампон

***Без сулфати

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активни билки: Масло од јојоба и агаве

Масло од јојоба, познато и како пустинско злато е богато со Омега 6 и 9 масни киселини. Тие се неопходни за оштетената коса. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тест.

Наша посветеност

Активна состојка

Масло од јојоба & фруктани од агава

Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи