Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Шампон за масна коса

Шампон за масна коса со текстура на гел збогатен со коприва која нежно го чисти скалпот. За убава и чиста коса.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 56371
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Овој прочистувачки шампон со коприва го прочистува скалпот и го отстранува вишокот на себум. За чиста коса до 48 часа*

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Текстура која овозможува лесно миење

Наша предност:

-98% природни состојки

-Органски одгледана агаве

-Лесно биоразградлива формула без силикони

-База на чистење од билно потекло

-100% рециклирачка пластика

*Клиничкиот тест е постигнат кај 13 волонтери

**Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активна билка: коприва и агаве

Екстрактот од коприва е познат по своите својства на прочистување на скалпот и отстранување на вишокот на себум. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

Наша посветеност

Активна состојка

Коприва & фруктани од агава

Екстрактот од коприва е познат по своите антисеборејски својства и својства на прочистување на скалпот, кои го отстрануваат вишокот на себум. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Екстрактот од коприва е познат по своите антисеборејски својства и својства на прочистување на скалпот, кои го отстрануваат вишокот на себум. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи