Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Шампон против првут

Шампон против првут, збогатен со калинка која делува на микроорганизмите кои создаваат првут.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 68308
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Овој шампон од калинка има својство на дезинфекција. Особено делува на микроорганизмите одговорни за создавање првут и овозможува двоен ефект:

-По првото нанесување на шампон првутот се отстранува

-По 15 дена се спречува неговото повторно создавање

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Свежа текстура без силикони

Наша предност:

-96% природни состојки

-База на чистење од билно потекло

-Лесно биоразградлива формула без силикони

-Органски одгледана агаве

-100% рециклирачка пластика

-База на чистење од билно потекло

-

**Клиничкиот тест е постигнат кај 25 волонтери

**Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса, масирајте го скалпот и измијте.

Активни билки: калинка и агаве

Калинката го чисти скалпот и делува на микроорганизмите кои се одговорни за создавање на првут. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тест

Наша посветеност

Активна состојка

Фруктани од калинка & агава

Калинката го чисти скалпот и влијае врз микроорганизмите кои предизвикуваат првут. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Калинката го чисти скалпот и влијае врз микроорганизмите кои предизвикуваат првут. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи