Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Шампон против опѓање на косата

Ја спасува густината на косата
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 68258
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Шампон кој го поттикнува растот на косата и го забавува опаѓањето*. За јака коса полна со живот.

Формула без сулфати и без силикон збогатена со сируп од агаве кој ја поттикнува микроциркулацијата на скалпот и и овозможува на косата совршено нахранет корен**. Белата лупина го забавува опаѓањето и го поттикнува растот на косата.

Резултати по 28 дена*:

- косата е сјајна и полна со живот 75%

- опаѓањето на косата е намалено, косата расте и изгледа поздраво 72%

- косата е јака и цврста 71%

- се стимулира скалпот 70%

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса, лесно масирајте го скалпот и стимулирајте го 2 минути. Добро измијте ја косата.

* Самопроценка од 102 потрошувачи по 28 дена употреба

Наша предност:

• Повеќе од 98% состојки од природно потекло

• Билна база на чистење

• Дерматолошки тестирано

• Формула без силикони

• Лесно биоразградлива формула

• Шишенце од 100% рециклирачка пластика (освен адитиви)

* Инструментален тест на употреба на стимулирачки шампон + стимулирачки балзам + 1 - месечен третман против опаѓање на косата во период од 3 месеци.

** Тест ин витро

Активна билка: Бела лупина & агаве

Екстрактот од бела лупина делува на два начина: ја стимулира микроциркулацијата на скалпот и ја намалува активноста на 5-алфа редуктази, одговорни за опаѓањето на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU SODIUM METHYL COCOYL TAURATE SODIUM COCOYL ISETHIONATE COCAMIDOPROPYL BETAINE LAURYL GLUCOSIDE GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE SODIUM BENZOATE PARFUM/FRAGRANCE CITRIC ACID COCO-GLUCOSIDE GLYCERYL OLEATE FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN POTASSIUM SORBATE SODIUM CHLORIDE HYDROLYZED LUPINE PROTEIN LIMONENE LINALOOL 1 2-HEXANEDIOL CAPRYLYL GLYCOL TOCOPHEROL 10568v0

Активна состојка

Бел лупин & агава фруктани

Екстрактот од бела лупина делува на два начина: ја стимулира микроциркулацијата на скалпот и ја намалува активноста на 5-алфа редуктази, одговорни за опаѓањето на косата. Екстрактот од бела лупина го поттикнува дишењето на ткивата и прогресивно го намалува опаѓањето на косата. Сирупот од агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Екстрактот од бела лупина делува на два начина: ја стимулира микроциркулацијата на скалпот и ја намалува активноста на 5-алфа редуктази, одговорни за опаѓањето на косата. Екстрактот од бела лупина го поттикнува дишењето на ткивата и прогресивно го намалува опаѓањето на косата. Сирупот од агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи