Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Riche Creme нега против брчки околу очите

Интензивно ја храни кожата и го измазнува пределот околу очите
Сеуште нема рецензии
Пакување: 14 мл
Шифра на артиклот: 64679
Со купување на овој производ добивш 16 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 16 поени.  

Опис

Благодарение на оваа крема, брчките околу очите ќе бидат измазнети. По еден месец користење темните подочници се помалку видливи. Збогатена е со драгоцени масла со својства против стареење.

Плус +: Префинета кремаста текстура без мирис која веднаш го храни пределот околу очите.

Резултати:

Кожата е нахранета и регенерирана кај 80%* жени

Отечените подочници се намалени кај 73%* жени

ПРИМЕНА

Секое утро нанесете од текстурата на кремата околу очите: нежно стиснете ја тубата, а потоа нанесете ја текстурата со кружни движења од внатрешниот кон надворешниот агол на окото.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано

* Испитувањата на задоволството е спроведено над 103 жени во текот на 4 недели.

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи