Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Riche Creme нега против брчки околу очите

Интензивно ја храни кожата и го измазнува пределот околу очите
Сеуште нема рецензии
Пакување: 14 мл
Шифра на артиклот: 64679
Со купување на овој производ добивш 15 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 15 поени.  

Опис

Состојки

Благодарение на оваа крема, брчките околу очите ќе бидат измазнети. По еден месец користење темните подочници се помалку видливи. Збогатена е со драгоцени масла со својства против стареење.

Плус +: Префинета кремаста текстура без мирис која веднаш го храни пределот околу очите.

Резултати:

Кожата е нахранета и регенерирана кај 80%* жени

Отечените подочници се намалени кај 73%* жени

ПРИМЕНА

Секое утро нанесете од текстурата на кремата околу очите: нежно стиснете ја тубата, а потоа нанесете ја текстурата со кружни движења од внатрешниот кон надворешниот агол на окото.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано

* Испитувањата на задоволството е спроведено над 103 жени во текот на 4 недели.

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • METHYLPROPANEDIOL • ETHYLHEXYL STEARATE • COCOGLYCERIDES • HYDROGENATED COCONUT OIL • CETYL ALCOHOL • STEARYL HEPTANOATE • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL • APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT • SORBITAN STEARATE • STEARYL CAPRYLATE • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL • HYDROXYACETOPHENONE • POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • XANTHAN GUM • TOCOPHERYL ACETATE • SUCROSE COCOATE • SORBIC ACID • OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL • ALLANTOIN • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • ZEA MAYS (CORN) GERM OIL • SODIUM HYDROXIDE • CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL • CORYLUS AVELLANA (HAZELNUT) SEED OIL • PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL • RETINYL PALMITATE • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL • PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL • PISTACIA VERA SEED OIL • PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL • ORYZA SATIVA (RICE) GERM OIL • ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL • MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED OIL • JUGLANS REGIA (WALNUT) SEED OIL • GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL • CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL • SILYBUM MARIANUM SEED OIL • ROSA CANINA FRUIT OIL • OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT • METHYLSILANOL CARBOXYMETHYL THEOPHYLLINE ALGINATE • LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL • CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL • CAMELINA SATIVA SEED OIL • ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL • ROSA DAMASCENA EXTRACT • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • CITRIC ACID • TOCOPHEROL • ALCOHOL 1082v1

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи