Скокни до информацијата за производот
1 од 9

Riche Creme маслен серум со инфузија од ливчиња од роза

Кожата веднаш ја враќа својата цврстина и еластичност.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 08059
Со купување на овој производ добивш 21 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 21 поени.  

Опис

Состојки

Од ден на ден се обновува*, интензивно се негува, а брчките се измазнуваат. По 1 месец кожата блеска.

Текстура: свилено масло

Како да се користи:

Пред следниот третман, нанесете ја свиленкастата маслена текстура на целото лице наутро и навечер.

ЗОШТО ИНФУЗИЈА ОД ЛИВЧИЊА ОД РОЗА?

Ливчињата се најконцентрираниот дел од розата со заштитен восок за интензивно негувана кожа.

Резултати:

- 11% помал волумен на брчки кај 75% од испитаниците (3)

- 100% имаат интензивно негувана кожа (1)

- 96% тврдат дека нивната кожа е мека (2)

- 94% тврдат дека нивната кожа е пријатна (2)

 

*во смисла на хидратација

(1) Клиничка студија спроведена на 13 жени 30 минути по апликацијата

(2) Истражувањето за задоволство е спроведено на 113 субјекти на возраст од 51-75 години веднаш по апликацијата

(3) Клиничката студија е спроведена на 20 жени по 28 дена употреба

Наша посветеност

BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • ROSA DAMASCENA FLOWER • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL • ZEA MAYS (CORN) GERM OIL • CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL • CORYLUS AVELLANA (HAZELNUT) SEED OIL • PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL • RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL • GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL • CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL • JUGLANS REGIA (WALNUT) SEED OIL • MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED OIL • ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL • ORYZA SATIVA (RICE) GERM OIL • PARFUM/FRAGRANCE • PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL • PISTACIA VERA SEED OIL • PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL • PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL • TOCOPHEROL • ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL • CAMELINA SATIVA SEED OIL • LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL • SILYBUM MARIANUM SEED OIL • OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT • CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL • ROSA CANINA FRUIT OIL • ROSA DAMASCENA EXTRACT • ALCOHOL 10823v0

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи