Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Riche Creme крема за блескавост против брчки

Дневна нега за префинет изглед со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози. Кожата е нахранета и регенерирана, ги намалува брчките и префинетите линии, а воедно ја оживува блескавоста.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 06400
Со купување на овој производ добивш 24 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 24 поени.  

Опис

Дневна нега за префинет изглед со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози.

Кожата е блескава, нахранета и регенерирана.

Нашиот единствен ланец од експерти од 1959 година одбраа 30 драгоцени масла богати со состојки против стареење во комбинација со масло од 1000 рози кои имаат регенеративни својства*.

За да се добие 1 кг од ова масло, потребно е да се соберат повеќе од 1000 цветови од дамаск роза. Оваа блага нега длабински ја оживува блескавоста за младолик изглед на кожата.

Моментално, кожата е блескава, пријатна и мека на допир. Ден по ден, видливо е измазнта, брчките и префинетите линии се измазнети. По 1 месец, кожата има префинет изглед и сјај. Течна и нежна текстура која моментално ја осветлува кожата.

ПРИМЕНА

Нанесете ја оваа хранлива нега со осветлувачки финиш, наутро на целото лице. Да се избегнува пределот околу очите. Да не се користи на надразнета кожа. Да не се користи во случај на иритација.

Дерматолошки тестирано.

*Ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи