Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Riche Creme дневна крема против брчки

Ја храни и регенерира кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 85265
Со купување на овој производ добивш 28 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 28 поени.  

Опис

Благодарение на оваа дневна крема против брчки, брчките се измазнети, а кожата ден по ден станува еластична и пријатна. По 1 месец кожата е нахранета и регенерирана. Збогатена е со драгоцени масла со својства против стареење.

Плус+: текстура која се топи и ја омекнува кожата.

Резултати:

Кожата е интензивно нахранета кај 90% * жени.

Кожата е регенерирана кај 83% * zena.

Наша предност:

- 88% состојки од природно потекло

- Без минерални масла

- Веган

ПРИМЕНА

Нанесете секое утро на цело лице и нежно масирајте од внатрешноста на лицето кон надвор.

Дерматолошки тестирано

* Испитувањата на задоволството е спроведено над 105 жени во текот на 4 недели.

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи