Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Riche Creme 100% билен еликсир за убавина

Елискир за убавина кој интензивно ја храни и регенерира кожата, а воедно и овозможува еластичност и блескавост
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 84034
Со купување на овој производ добивш 28 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 28 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате интензивно нахранета и регенерирана кожа? Тогаш за вас е Riche Creme Елискир збогатен со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози.

-Ден по ден, брчките се измазнети, а вашата кожа е еластична и блескава

-По првиот месец, кожата е интензивно нахранета и регенерирана

-Моментално, кожата е еластична и блескава

Неговата префинета текстура го открива сјајот на кожата.

Плус: Еко дизајнирано шишенце.

Дерматолошки тестирано.

Наша посветеност

2936v0 ISOPROPYL PALMITATE COCO-CAPRYLATE/CAPRATE ETHYLHEXYL PALMITATE ETHYLHEXYL STEARATE OCTYLDODECANOL COCOS NUCIFERA OIL BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL SESAMUM INDICUM SEED OIL SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL OLEA EUROPAEA FRUIT OIL ZEA MAYS GERM OIL RICINUS COMMUNIS SEED OIL PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL CORYLUS AVELLANA SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL TOCOPHEROL JUGLANS REGIA SEED OIL MANGIFERA INDICA SEED OIL GOSSYPIUM HERBACEUM SEED OIL ORYZA SATIVA GERM OIL CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL PISTACIA VERA SEED OIL PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL PRUNUS PERSICA KERNEL OIL ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL PERSEA GRATISSIMA OIL SILYBUM MARIANUM SEED OIL ROSA CANINA FRUIT OIL OENOTHERA BIENNIS SEED EXTRACT LIMNANTHES ALBA SEED OIL CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL CAMELINA SATIVA SEED OIL ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL GLYCINE SOJA OIL ROSA DAMASCENA EXTRACT ROSA DAMASCENA FLOWER OIL CITRONELLOL GERANIOL ALCOHOL ASCORBYL PALMITATE

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи