Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Освежувачки roll-on дезодоранс

Свежо чувство без компромиси
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 06313
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Овој дезодоранс со био едулис од La Gacilly штити во текот на 48 часа од непријатните мириси благодарение на ултра ефикасниот освежувачки мирис. За оптимална ефикасност истражувачите на Cosmetique Vegetale® одбраа прав од бука која може да ја апсорбира влагата од од потењето.

Плус +: Лесна текстура која овозможува веднаш да се облечете.

Имате чувство дека се потите со нашите дезодоранси? Тоа е нормално! Составени се од 96% состојки од природно потекло, без алкохол, соли и алуминиум. Нашите дезодоранси делуваат против непријатните мириси и без антиперспиранти. Дизајнирани се да го почитуваат природниот процес на потење на кожата и ефикасно ги отстрануваат непријатните мириси. Зависно од вашата кожа, може ќе биде потребно некое време за прилагодување.

Поради својот природен состав, формулата на нашите дезодоранси може да се менува со текот на времето и да создава бели грутчиња доколку не се користи. Ова е случаен процес и потполно природен затоа што содржи апсорбирачки прав. Сигурен е за вашата кожа и не влијае на ефикасноста на дезодорансот. Доколку видите бели грутчиња, може да ги отстраните и да го користите дезодорансот како и претходно.

Дерматолошки тестирано

Наша предност:

• 96% состојки од природно потекло

• Органски одгледан едулис

• 0% алуминиум соли

• 0% алкохол

• 100% пакување кое може да се рециклира

• дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА: Нанесете на суви, чисти пазуви.

Активни билни состојки: Едулис и прав од бука

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® комбинираа био едулис од La Gacilly со прав од бука која може да ја апсорбира влагата од од потењето.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи