Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Прочистувачки roll-on дезодоранс

За пријатно чувство без компромиси.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 04024
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Овој дезодоранс од органска мента од La Gacilly штити 48 часа од непријатни мириси благодарение на есенцијалните мирисливи масла. За оптимална ефикасност истражувачите на Cosmetique Vegetale® одбраа прав од бука која може да ја апсорбира влагата од од потењето.

Имате чувство дека се потите со нашите дезодоранси? Тоа е нормално! Составени се од 98% состојки од природно потекло, без алкохол, соли и алуминиум. Нашите дезодоранси делуваат против непријатните мириси и без антиперспиранти. Дизајнирани се да го почитуваат природниот процес на потење на кожата и ефикасно ги отстрануваат непријатните мириси. Зависно од вашата кожа, може ќе биде потребно некое време за прилагодување.

Поради својот природен состав, формулата на нашите дезодоранси може да се менува со текот на времето и да создава бели грутчиња доколку не се користи. Ова е случаен процес и потполно природен затоа што содржи апсорбирачки прав. Сигурен е за вашата кожа и не влијае на ефикасноста на дезодорансот. Доколку видите бели грутчиња, може да ги отстраните и да го користите дезодорансот како и претходно.

Плус +: Лесна текстура која овозможува веднаш да се облечете

Дерматолошки тестирано

Наша предност:

• 98% состојки од природно потекло

• Органски одгледан едулис

• 0% алуминиум соли

• 0% алкохол

• 100% пакување кое може да се рециклира

• дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА: Нанесете на суви, чисти пазуви.

Активни билни состојки: Мента и прав од бука

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® комбинираа био мента од La Gacilly со прав од бука која може да ја апсорбира влагата од од потењето.

AQUA/WATER/EAU • CELLULOSE • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • KAOLIN • GLYCERYL STEARATE CITRATE • CETYL ALCOHOL • GLYCERYL CAPRYLATE • PENTYLENE GLYCOL • MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER • CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL OIL • CYMBOPOGON MARTINI OIL • MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) OIL • CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL • ETHYLHEXYLGLYCERIN • HYDROXYACETOPHENONE • XANTHAN GUM • SODIUM GLUCONATE • ZINC GLUCONATE • GERANIOL • LIMONENE • CITRIC ACID • CITRAL • LINALOOL • FARNESOL • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • TOCOPHEROL 10437v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи