Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Пријатен лосион за тело SPF 30

Jа штити и интензивно ја хидрира кожата
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 73728
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Овој пријатен лосион SPF 30 ефикасно ја штити кожата од UVA/UVB зраци и изгореници од сонцето.Кожата е моментално хидрирана, еластична, мека и пријатно мирислива.

Плус +: Свиленкаста текстура која овозможува пријатно чувство. Ја остава кожата неверојатно мека.

Употреба: ЛИЦЕ И ТЕЛО;

Протресете го шишето пред да ја нанесете посакуваната количина на лицето и на целото тело. Да се нанесува при секое излегување на сонце, после пливање, бришење или потење. Да се избегнува пределот околу очите. Намалената количина од овој производ ја намалува и заштитата.

Дерматолошки тестирано.

Активна билна состојка: Erungium

Го зголемува меланинот и штити од фото-стареење.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® ја одбраа оваа билка поради нејзината отпорност да ги преживее сончевите зраци и да ги одржи залихите на вода. Оваа поли-активна билка има 5 ефекти: го зајакнува меланинот, ја поттикнува природната способност на кожата да се брани од штетното делување на сонцето, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува регенерацијата на клетките.

Наша посветеност

AQUA•OCTOCRYLENE•METHYLPROPANEDIOL•C12-15 ALKYL BENZOATE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•DIMETHICONE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•GLYCERIN•TRIMETHYLSILOXYSILICATE•ALCOHOL•SESAMUM INDICUM SEED OIL•BENTONITE•CETEARYL GLUCOSIDE•ETHYLHEXYL TRIAZONE•CETYL ALCOHOL•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•PARFUM•XANTHAN GUM•SODIUM HYDROXIDE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•AMINOMETHYL PROPANOL•POTASSIUM SORBATE•TETRASODIUM EDTA•ISOEUGENOL•TOCOPHEROL |1804v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи