Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Полирачки пилинг за стапала

Формула збогатена со органска лаванда за мазни и меки стапала.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 08003
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Ослободени од грубата кожа, стапалата стануваат мазни и меки на допир. Формула збогатена со органска лаванда од Франција, поради своите смирувачки, обновувачки и заштитни својства.

Постигната ефикасност:

“Пилингот ги намалува грубите стапала”: во 85% случаи*

“Пилингот ја намалува здебелената кожа ”: во 77% случаи*

“Пилингот ги измазнува петите”: во 81% случаи*

УПОТРЕБА

Нанесете еднаш до два пати неделно на мокри стапала. Масирајте и темелно измијте ги.

Активна билка: лаванда

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа лаванда од Франција поради нејзините смирувачки, обновувачки и заштитни својства.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи