Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање од памук и мимоза

Гел за туширање со мирис од цвет од памук и мимоза кој опушта.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 07120
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

За моменти на мекост и опуштање под тушот или во када, нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale го одбраа и искомбинираа гелот од органски одгледана Алое Вере, апсолут од цвет од мимоза* и екстракт од памук. Кожата е чиста и нежно мирислива.

Лесна, биоразградлива формула. Амбалажата може да се рециклира и содржи рециклирана пластика.

0% сапуни, фенокситенол, парабени и етоксилати.

98% состојки од природно потекло

Активни билки: цвет од памук и мимоза

За потполно доживување на оваа мека и мирислива комбинација Yves Rocher создава олфактивна средба на памукот, вистинска чаура на удобност, со цветот на мимозата и неговите богати и разнобојни ноти.

*Во мирисот

Дерматолошки испитано, рН неутрално за кожата.

Рок на употреба: 10/21 и 11/21

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи