Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање од магнолија и бел чај

Гел за туширање со мирис од магнолија и бел чај кој опушта.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 06881
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

За моменти на мекост и опуштање под тушот или во када, нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale го одбраа и искомбинираа гелот од органски одгледана Алое Вере, екстркт од етерично масло од цветот на магнолија* и екстракт од бел чај. Кожата е чиста и нежно мирислива.

Лесна, биоразградлива формула. Амбалажата може да се рециклира и содржи рециклирана пластика.

0% сапуни, фенокситенол, парабени и етоксилати.

98% состојки од природно потекло

Активни билки: магнолија и бел чај

Yves Rocher ја одбра магнолијата, симболот на убавина и мекост. Нејзиниот голем и мирислив цвет во комбинација со суптилните ноти на белиот чај создава цветен и благ мирисен сојуз.

*Во мирисот

Дерматолошки испитано, рН неутрално за кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи