Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање од калинка и црвен бибер

Гел за туширање со енергетски мирис од калинка и црвен бибер .
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 07212
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

За потполно чувство на виталност под тушот или во када, нашите истражувачи во Cosmetique Vegetale го одбраа и искомбинираа гелот од органски одгледана Алое Вере, екстрактот од бобинки од бибер* и екстрактот од калинка. Кожата е чиста и нежно мирислива.

Лесна, биоразградлива формула. Амбалажата може да се рециклира и содржи рециклирана пластика.

0% сапуни, фенокситенол, парабени и етоксилати.

98% состојки од природно потекло

Активни билки: калинка и црвен бибер

Одгледувана со илјадници години, калинката во себе ја содржи тајната на својата виталност: многу зрна во сочен сок со енергетски мирис. Во комбинација со црвен бибер , Yves Rocher создаде нов мирислив сојуз кој ќе ве преплави со енергија!

*Во мирисот

Дерматолошки испитано, рН неутрално за кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи