Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Сет за патување за сјај на лицето

Сет за блескаво и чисто лице без кој нема да може да одите на своите патувања.
Пакување: 130 мл
Шифра на артиклот: 80783
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Сетот ги содржи неопходните производи за чистење лице.

1)Мини Pure Algue гел за миење 30ml

Ја ослободува кожата од нечистотиите и од трагите од шминка.

Наменет е за нормална до комбинирана кожа, која има чувство на затегнување, помалку влажност или е без сјај.

Резултати: мека, чиста и пријатна кожа со освежувачки ефект.

Употреба:

•Нанесете наутро и навечер на влажно лице. Нежно масирајте го и измијте го лицето.

•Избегнувајте контакт со очите.

2) Мини Pure Algue мицеларна водичка 50ml

Наменета е за нормална до комбинирана кожа. За кожа која има чувство на затегнување, помалку е хидрирана или е без сјај.

Ја остава кожата совршено чиста, хидрирана и блескава!

Употреба:

Нанесете со памучно туферче наутро или навечер на лицето, очите и вратот.

Не е потребно да се измие.

3)Мини Pur Bleuet Експрес отстранувач на шминка за пределот околу очите 50ml

Ефикасно ги отстранува сите траги од шминка, дури и водоотпорните, а воедно се грижи за трепките благодарение на двофазната формула. Формула без мирис соодветна дури и за чувствителните очи и за личности кои носат контактни леќи.

Употреба:

Пред употреба да се протресе. Нанесете на очите со помош на памучно туферче. Да не се мие.

4)Метална пинцета

Пинцета со кос врв за отстранување на сите влакненца, дури и најмалите. Прибор за убавина кој секогаш мора да го имате со себе, за да бидете секогаш беспрекорни. Дим. 9,2 см.

5)Платнена торбичка:

Платнена торбичка со патент и освежувачки летни мотиви.

Материјал: 50% памук, 50% полиестер. Дим. 18 x 13cm

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи