Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Освежувачки гел за темни кругови околу очите

Ултра свеж гел збогатен со освежувачки бисерни честички кои ги намалуваат темните подочници, го омекнува и влажни пределот околу очите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 15 мл
Шифра на артиклот: 99765
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Овој ултра свеж гел ги намалува темните подочници, го омекнува и влажни пределот околу очите.

Збогатен со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација

Плус: Овој освежувачки гел го измазнува и осветлува пределот околу очите.

Убавината на жената & природата

95%

Состојки од природно потекло

0%

Минерални масла

Парабени

Парфеми

Картон од одржливо управувани шуми

Дерматолошки и офталмолошки тестирано

ПРИМЕНА

Нанесете наутро и навечер на пределот околу очите

АКТИВНА БИЛКА: Едулис

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.

*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

Наша посветеност

AQUA METHYLPROPANEDIOL CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE BETAINE PROPANEDIOL GLUCOSE FRUCTOSE CALCIUM CHLORIDE HYDROXYACETOPHENONE CARBOMER ESCIN SODIUM HYDROXIDE MICA SODIUM BENZOATE CELLULOSE GUM CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT TETRASODIUM EDTA SILICA POTASSIUM SORBATE CITRIC ACID CI 77891 1480v0

Активна состојка

Едулис

Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи