Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Обновувачки лосион за сува кожа

Содржи органско shea масло кое интензивно ја негува сувата кожа, ја омекнува и и го враќа пријатното чувство.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 77715
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Овој лосион интензивно ја измазнува кожата и ја враќа нејзината удобност.

Збогатен со shea масло од органско потекло во Западна Африка.

Плус: Обновувачка кремаста текстура

Убавина на жената & природата

0% минерални масла, бои и парабени

Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика

УПОТРЕБА

Нанесете секој ден на целото тело

АКТИВНА БИЛКА: SHEA МАСЛО

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа shea масло поради неговите хранливи и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа и и овозможува пријатно чувство. Збогатена со shea масло од органско потекло во Западна Африка.

Наша посветеност

POLYSORBATE 60 XANTHAN GUM SODIUM HYDROXIDE CETEARETH-20 HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ISOPROPYL MYRISTATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER DIMETHICONE GLYCERINTOCOPHERYL ACETATE SORBIC ACID BEHENYL ALCOHOL ISOPROPYL PALMITATE COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL METHYLPROPANEDIOL SORBITAN ISOSTEARATE HYDROXYACETOPHENONE CETEARYL ALCOHOL PARFUM/FRAGRANCE CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL PEG-2 STEARATE AQUA/WATER/EAU 914v1

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи