Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Обнови ја оштетената коса

Длабоко ја храни, обновува и штити косата од кршење.
Пакување: 700 мл
Шифра на артиклот: 56960С
Со купување на овој производ добивш 19 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 19 поени.  

Опис

Сетот содржи:

Шампон за обновување на косата 300 мл

Специјално формулиран без сулфати* за сува и оштетена коса, нежно ја мие и храни, ги обновува и заштитува влакната од кршење.

Балзам за обновување на косата 200 мл

Обновувачкиот регенератор за отплеткување ја обновува косата: ја храни, обновува и зајакнува без да ја оптоварува косата. Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Маска за длабинско обновување на косата 200 мл

Оваа маска ја храни, обновува и зајакнува косата до врвовите. Косата е посилна, мека и сјајна. Врвовите се запечатени. Нанесете двапати неделно на исушена коса со пешкир, фокусирајќи се на должината и врвовите. Оставете ја да делува 3 до 5 минути. Исплакнете.

Мини универзален билен балзам 30 мл

Повеќенаменскиот балзам кој што не се плакне регенерира косата. Косата е нахранета и обновена до врвовите, помека и поеластична. На влажна коса: Ја храни и го олеснува стилизирањето. На сува коса: Обезбедува мекост и контрола на разлетувањето. Како ноќна нега: интензивно обновува 8H *

 

Украсна вреќичка

Билна состојка

Органско масло од јојоба

Јојобата е дводомно дрво: некои дрвја носат само машки цветови, додека други носат само женски цветови. Ова е причината зошто плантажите се интелигентно управувани: тие се состојат од околу 5% машки дрвја и 95% женски дрвја, а првите се распоредени на таков начин што само ветерот може да обезбеди опрашување на целата плантажа!

Семето од јојоба се собира откако ќе падне на земја и содржи повеќе од 60% течен восок, вообичаено наречено масло од јојоба. Ова масло се екстрахира со процес на ладно цедење без никакви растворувачи, што помага да се зачува интегритетот на неговите својства.

Јојобата е мала грмушка која расте во пустинските области. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во своето семе, бидејќи кога ќе има и најмал надворешен стимул, како што е дождот, мора да почне да 'рти и да прерасне во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи има моќ да го регенерира влакното на косата.

 

* Инструментален тест

** Спроведена е анкета за задоволство на 25 испитаници

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи