Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Нежна крема за миење коса

Шампон во крема кој не пени и го олеснува расчешлуваето на косата. Без сулфати и без силикони. Може да се користи секој ден или наизменично со традиционалните шампони.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 68571
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Оваа блага крема за миење на косата е збогатена со заштитен глог, го почитува скалпот, нежно ја чисти кожата и го олеснува расчешлувањето.

Може да се користи секој ден или наизменично со класичниот шампон, доколку е потребно.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Кремаста текстура без сулфати** за апсолутно благо миење.

Наша предност:

-98% природни состојки

-Органски одгледана агаве

-Лесно биоразградлива формула без силикони и сулфати

-База на чистење од билно потекло

-25% помалку пластика од стандардната туба

*Ин витро тест

**Без сулфати

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активни билки: глог и агаве

Екстрактот од глог е богат со полифенолими и танини, со анти-оксидациски и заштитни својства кон скалпот на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU CETYL ALCOHOL STEARYL ALCOHOL LAURYL GLUCOSIDE BEHENTRIMONIUM CHLORIDE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE ISOPROPYL ALCOHOL PANTHENOL PARFUM/FRAGRANCE GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN ETHYLHEXYL SALICYLATE TOCOPHEROL GLYCERIN GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL CRATAEGUS MONOGYNA FLOWER EXTRACT POTASSIUM SORBATE 10173v0

Активна состојка

Фруктани од глог & агава

Екстрактот од глог е богат со полифеноли и молекули танин, кои се анти-оксиданти и ја штитат вашата коса. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Екстрактот од глог е богат со полифеноли и молекули танин, кои се анти-оксиданти и ја штитат вашата коса. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи