Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Нежен шампон за расплеткување на косата

Нежен за скалпот, нежен за косата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 12461
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Овој нежен шампон за расплеткување со смирувачки хамамелис ја регулира иритацијата на скалпот. Благодарение на лесната текстура ја расплеткува и косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус +: лесна текстура соодветна за секојдневна употреба.

Резултати: косата е мека и лесно се расплеткува.

Совет за употреба: Нанесете на мокра коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

*Ин витро тестови

Дерматолошки тестирано.

Наша предност;

- 94% состојки од природно потекло

- Лесна биоразградлива формула

- Без силикони

- Шишенце 100% соодветно за рециклирање

Активна билка: Хамамелис и сируп од агаве

Хамамелисот ја регулира реакцијата и иритацијата на скалпот.

Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Ин витро тестови

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU SODIUM METHYL COCOYL TAURATE SODIUM COCOYL ISETHIONATE COCAMIDOPROPYL BETAINE GLYCERIN LAURYL GLUCOSIDE PARFUM/FRAGRANCE COCO-GLUCOSIDE GLYCERYL OLEATE GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE SODIUM BENZOATE CITRIC ACID SODIUM CHLORIDE ALCOHOL FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN POTASSIUM SORBATE HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT LECITHIN HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE TOCOPHEROL 10617v0

Активна состојка

Хамамелис & агава фруктани

Хамамелисот ја контролира иритацијата на скалпот. Фруктаните од агаве се состојки кои никогаш претходно не се користеле во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Хамамелисот ја контролира иритацијата на скалпот. Фруктаните од агаве се состојки кои никогаш претходно не се користеле во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи