Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Нежен roll-on дезодоранс

Нежно чувство без компромиси
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 05300
Со купување на овој производ добивш 2 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 2 поени.  

Опис

Состојки

Овој дезодоранс со органска камилица од La Gacillyja штити 48 часа од непријатните мириси благодарение на својот ефикасен нежен мирис. За оптимална ефикасност истражувачите на Cosmetique Vegetale® одбраа прав од бука која може да ја апсорбира влагата од потењето.

Имате чувство дека се потите со нашите дезодоранси? Тоа е нормално! Составени се од 96% состојки од природно потекло, без алкохол, соли и алуминиум. Нашите дезодоранси делуваат против непријатните мириси и без антиперспиранти. Дизајнирани се да го почитуваат природниот процес на потење на кожата и ефикасно ги отстрануваат непријатните мириси. Зависно од вашата кожа, може ќе биде потребно некое време за прилагодување.

Поради својот природен состав, формулата на нашите дезодоранси може да се менува со текот на времето и да создава бели грутчиња доколку не се користи. Ова е случаен процес и потполно природен затоа што содржи апсорбирачки прав. Сигурен е за вашата кожа и не влијае на ефикасноста на дезодорансот. Доколку видите бели грутчиња, може да ги отстраните и да го користите дезодорансот како и претходно.

Дерматолошки тестирано

Наша предност:

• 96% состојки од природно потекло

• Органска био камилица

• 0% алуминиум соли

• 0% алкохол

• 100% пакување кое може да се рециклира

• Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА: Нанесете на суви, чисти пазуви.

Активни билни состојки: камилица и прав од бука

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® комбинираа био камилица од La Gacilly со прав од бука која може да ја апсорбира влагата од од потењето.

AQUA/WATER/EAU • CELLULOSE • KAOLIN • PARFUM/FRAGRANCE • GLYCERYL STEARATE CITRATE • CETYL ALCOHOL • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • GLYCERYL CAPRYLATE • PENTYLENE GLYCOL • ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER • ETHYLHEXYLGLYCERIN • HYDROXYACETOPHENONE • XANTHAN GUM • SODIUM GLUCONATE • ZINC GLUCONATE • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • TOCOPHEROL 10434v0 |

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи