Скокни до информацијата за производот
1 од 6

ТРАДИЦИОНАЛНО МАСЛО МОНОИ – ЛИМИТИРАНО ИЗДАНИЕ

Култната хранлива нега со 97% Monoï масло од Тахити го слави својот 35-ти роденден!
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 81225
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Како резултат на знаењето на предците, маслото Yves Rocher Monoï произлегува од рационалното производство и посветеноста на пристапот за одржлив развој на Тахити. Нашето 97,5% Monoï масло од Тахити ја храни кожата и косата оставајќи заразен мирис полн со сонце.

Откријте го лимитираното издание во шишенце со дизајн од првото традиционално масло Monoï од 1988 година.

Кожата е интензивно хидрирана.

 

Резултати:

  • Кожата е интензивно хидрирана
  • Кожата е нахранета

Текстура: Луксузна текстура која се раствора

Како да се користи:

  • Протресете пред употреба
  • Нанесете на кожата во секое време од денот
  • Маслото Yves Rocher Monoï природно се стврднува под 26°C. Загрејте го шишето помеѓу дланките или под млаз топла вода за да се раствори

 

Наша посветеност

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи