Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Монои мирислив лосион за тело

Лосионот збогатен со маслото Monoi de Tahiti ја остава кожата хидрирана без масна завршница.
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 92247
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Специјалниот мирис на лето во шише ја надополнува лесно растворливата текстура на лосионот. За секој тип на кожа.
Употреба: нанесете го лосионот на телото и масирајте.

Резултатот од клиничката студија со 13 лица ја потврди континуираната хидратација на кожата 48 часа по нанесувањето на лосионот.

Активна состојка

Монои

Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.
Откриј
Monoï од Тахити со ознака за потекло * е познато по своите хидратантни, хранливи и омекнувачки својства и е вистинска традиционална тајна за убавина во Француска Полинезија. Нашите истржувачи одбраа Monoï од Тахити, инфузија од кокосово масло и цвет од tiara, кои се одгледуваат во Француска Полинезија. * Оваа ознака гарантира дека маслото е автентично, висококвалитетно и локално произведено.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи