Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Млеко за тело Hammamelis

Ова смирувачко млеко за тело и лице е соодветно дури и за најчувствителната кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 76467
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Опис

Состојки

Формула збогатена со био хамамелис веднаш и трајно го смирува чувството на затегнатост и ги штити бариерите на кожата. Кожата е хидрирана и смирена.

Чувствителната кожа е ослабена и тешко може да се заштити. Ова млеко за тело збогатено со органски хамамелис и овозможува на кожата да ја врати својата рамнотежа. Заштитена, кожата е пријатна.

Плус: Ова млеко за тело ја почитува чувствителната кожа. Секојдневно може да се нанесува на лице и тело. Соодветно е и за деца над 3 години.

Наша предност:

-98% состојки од природно потекло

-Органски одгледан хамамелис во Франција

-Формула без парфем

-Шишенце кое може да се рециклира и содржи рецеклирачка пластика

-Ја почитува pH кожата

Дерматолошки тестирана, оваа крема е соодветна за деца од 3 години.

УПОТРЕБА

Ова смирувачко млеко за тело брзо се впива и може секојдневно да се користи на лице и тело.

Активна билка: Хамамелис

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа органски хамамелис со смирувачки и омекнувачки својства, за да се задоволат потребите на чувствителната кожа.

Освен тоа органскиот хамамелис помага да се зачува рамнотежата на кожата.Така зачувана, кожата е помалку чувствителна на агресиите од секојдневниот живот.

Наша посветеност

10273v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL COCO-CAPRYLATE/CAPRATE HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER BEHENYL ALCOHOL COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE HYDROXYACETOPHENONE CITRIC ACID CAPRYLYL GLYCOL POLYSORBATE 60 SORBITAN ISOSTEARATE CAPRYLHYDROXAMIC ACID SODIUM BENZOATE POTASSIUM SORBATE

Активна состојка

Хамамелис

Нашите истржувачи одбраа органски хамамелис, поради своите смирувачки и омекнувачки својства. Покрај тоа, органскиот хамамелис помага во одржување на рамнотежата на микробиотата на кожата. Кога е заштитена помалку е чувствителна на секојдневните агресори.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа органски хамамелис, поради своите смирувачки и омекнувачки својства. Покрај тоа, органскиот хамамелис помага во одржување на рамнотежата на микробиотата на кожата. Кога е заштитена помалку е чувствителна на секојдневните агресори.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи