Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Мирислива вода бурбон ванила

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на бурбон ванила.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 57233
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа екстракт од ванила за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.

Наша предност:

-96% состојки од природно потекло

-Алкохол од 100% билно потекло

-Без бои

-Веган*

-Шишенце соодветно за рециклирање

*Во мирис

**Производ без животински состојки

Активна билна состојка: Бурбон Ванила

Yves Rocher одбра Бурбон ванила која традиционално се одгледува на островот Бурбон. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја остава кожата сензуално и опојно мирислива. Мирис со блескави и благи ноти.

Наша посветеност

10073v0 ALCOHOL AQUA / WATER / EAU PARFUM / FRAGRANCE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE AMYL CINNAMAL LIMONENE HEXYL CINNAMAL GLYCERIN LINALOOL CITRIC ACID VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи