Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Мирислива вода манго & коријандер

Мирислива водичка со енергетски мирис на манго коријандер
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 56356
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale одбраа етерично масло од коријандер и екстракт од манго за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.

Наша предност:

-96% состојки од природно потекло

-Алкохол од 100% билно потекло

-Без бои

-Веган*

-Шишенце соодветно за рециклирање

*Во мирис

**Производ без животински состојки

Активна билна состојка: манго коријандер

Yves Rocher одбра коријандер, традиционално познат по своите тонирачки својства. Комбинирано со цветен, зачински ноти на манго, овозможуваат виталност која ги поттикнува сетилата.

Наша посветеност

10075v0 ALCOHOL AQUA / WATER / EAU PARFUM / FRAGRANCE LIMONENE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE GLYCERIN LINALOOL GERANIOL CITRAL CITRONELLOL MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT

Активна состојка

Манго & коријандер

Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи