Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Мирислива вода малина & мента

Мирислива водичка за тело и коса со сензуален мирис на малина и мента.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 56792
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

За раскошен и сензуален мирис, нашите експерти на Cosmetique Vegetale комбинираа екстракт од малина со етерично масло од мента за да создадат заводлива мирислива водичка за тело и коса.

Наша предност:

-97% состојки од природно потекло

-Алкохол од 100% билно потекло

-Без бои

-Веган*

-Шишенце соодветно за рециклирање

*Во мирис

**Производ без животински состојки

Наша посветеност

10076v0 ALCOHOL AQUA / WATER / EAU PARFUM / FRAGRANCE LIMONENE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE GLYCERIN LINALOOL CITRAL GERANIOL RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT CITRONELLOL

Активна состојка

Нане & малина

Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи