Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Мирислива вода бадем & цвет од портокал

За релаксирачки моменти
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 55809
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Опис

Состојки

Наша предност:

-96% состојки од природно потекло

-100% алкохол од природно потекло

-Веган

-Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика

*Во парфем

Веган: производи формулирани без животински деривати.

Наша посветеност

10078v0 ALCOHOL AQUA / WATER / EAU PARFUM / FRAGRANCE LINALOOL BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE LIMONENE GERANIOL GLYCERIN CITRONELLOL CITRAL PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) SEED EXTRACT POTASSIUM SORBATE SORBIC ACID

Активна состојка

Бадем & цвет од портокал

Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.
Откриј
Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи