Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Масло за туширање арган & ливчиња од роза

Хранливо масло за туширање со мирис на арган и ружа.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 95176
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

За уживање при туширањето, нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Плус: Свиленкаста формула која се претвара во нежна пена

Наша предност

-99% состојки од природно потекло

-Без минерални масла, без етоксилати

-Без сапун, без етоксилати

-Веган

-Лесно биоразградлива формула

-Шишенце кое може да се рециклира

Дерматолошки тестирано.

Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.

Активна билка: Арган & роза

Нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Иднината на Yves Rocher е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

Наша посветеност

10135v0 GLYCERIN BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL ISOPROPYL PALMITATE AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE SODIUM COCOAMPHOACETATE PARFUM/FRAGRANCE ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL ROSA DAMASCENA FLOWER WATER CITRIC ACID XANTHAN GUM POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE

Активна состојка

Арган & Роза

Нашите истражувачи отпатуваа во срцето на Мароко за да одберат две легендарни билки: арган и роза.  Бидејќи Yves Rocher придава голема важност за развојот на повеќе одговорните и одржливи извори за своите билки, одбравме сертифицирано органско арганово масло од заедницата на мароканските жени.
Откриј
Нашите истражувачи отпатуваа во срцето на Мароко за да одберат две легендарни билки: арган и роза.  Бидејќи Yves Rocher придава голема важност за развојот на повеќе одговорните и одржливи извори за своите билки, одбравме сертифицирано органско арганово масло од заедницата на мароканските жени.

Рецензии на клиенти

Врз основа на 1 рецензија НАПИШЕТЕ РЕЦЕНЗИЈА

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи