Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Маслен еликсир Go Green

Масло од 100% природно потекло кое ја негува и разубавува вашата кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 5 мл
Шифра на артиклот: 84706
Со купување на овој производ добивш 1 поен.  
Со купување на овој производ добиваш 1 поен.  

Опис

Go Green маслениот еликсир е решение за убави нокти.

Неговата драгоцена текстура ја претвара негата на нокти во вистинско уживање. Се впива во кожата и интензивно ја хидрира и храни кожичката околу ноктите. Ноктите се убави, а рацете ја враќаат својата природна убавина.

Веганска**формула збогатена со масло од јојоба и масло од сладок бадем. Состојки од 100% природно потекло.

Плус +: Апликатор за мека и прецизна масажа на кожичката околу ноктите.

Текстура: масло

Примена:

Ставете капка масло од апликаторот и масирајте ги ноктите и кожичката околу ноктите со помош на апликаторот.

За убави нокти нанесувајте секоја вечер и оставете да делува во текот на ноќта.

* Производот е формулиран без животински деривати.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи