Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело манго & коријандер

Задоволство во хидрантната нега на телото со освежувачки својства.
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 31253
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Сакате да го откриете задоволството на хидрантниот лосион за тело со освежителен мирис?Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature освежувачкиот лосион за тело манго - коријандер.

За уживање и нега на телото нашиот ланец од експерти уште во 1959 година одбраа и споија органски shea путер ,етерично масло од коријандер * и екстракт од малина. Кожата е хидрирана и сензуално мирисна.

Дерматолошки тестирано. Без минерални масла,без парабени.

Оваа формула содржи 97 % природни состојки.

Амбалажата е од рециклирана пластика.

Не се голта. Да се држи подалеку од дофат на деца.

*Во мирисот

Наша посветеност

523v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL DIMETHICONE CARBOMER BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ETHYLHEXYLGLYCERIN PARFUM/FRAGRANCE SODIUM BENZOATE XANTHAN GUM TETRASODIUM EDTA LIMONENE METHYLPROPANEDIOL MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT SODIUM HYDROXIDE LINALOOL TOCOPHEROL CI 15985 (YELLOW 6) CI 19140 (YELLOW 5)

Активна состојка

Манго & коријандер

Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи