Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело малина & мента

Уживајте во хидратантната нега за тело со освежувачки својства.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 28830
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате да уживате во хидратантен лосион за тело со освежувачки својства? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature енергетскиот лосион за тело од малина-мента.

За уживање и сензуална нега на телото нашиот ланец од експерти уште во 1959 година одбраа и споија органски shea, масло од мента* и екстракт од малина. Кожата е хидрирана и нежно мирислива.

Дерматолошки тестирано. Без минерални масла,без парабени.

Оваа формула содржи повеќе од 97 % природни состојки.

Амбалажата е од рециклирана пластика.

Не се голта и да се држи подалеку од дофат на деца.

*Во мирис

Наша посветеност

556v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL DIMETHICONE PARFUM/FRAGRANCE CARBOMER BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER SODIUM BENZOATE ETHYLHEXYLGLYCERIN XANTHAN GUM TETRASODIUM EDTA RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT LIMONENE SODIUM HYDROXIDE METHYLPROPANEDIOL POTASSIUM SORBATE TOCOPHEROL CI 17200 (RED 33) CI 19140 (YELLOW 5)

Активна состојка

Нане & малина

Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи