Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Лосион за тело лаванда & капина

Уживајте во хидратантната нега со релаксираќки својства.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 27619
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Посакувате да уживате во хидратантниот лосион за тело со релаксирачки својства? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature лосион за тело од лаванда-капина.

Нашиот единствен ланец на експерти уште од 1959 година, одбра и комбинираше органско shea масло, етерично масло од лаванда* и екстракт од капина.

Кожата е хидрирана и нежно мирислива.

Дерматолошки тестирано. Без минерални масла и парабени.

Оваа формула содржи повеќе од 97% состојки од природно потекло.

Разградливо шишенце кое содржи рециклирачка пластика.

Да не се конзумира. Да се држи подалеку од дофат на деца.

*Во мирис.

Наша посветеност

Активна состојка

Лаванда & капина

За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.
Откриј
За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи