Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Лосион за тело во спреј SPF 30

Ја штити и хидрира кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 76612
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Овој лосион во спреј SPF 30 ефикасно ја штити кожата од UVA/UVB зраци и изгореници од сонцето.Кожата е моментално хидрирана, еластична, мека и пријатно мирислива.

Плус +: Млечна текстура, свежа и хидратантна која лесно се нанесува на целото тело, благодарение на пумпицата за прскање

Употреба: ЗА ТЕЛО

Протресете го шишето пред да ја нанесете посакуваната количина на целото тело. Да не се нанесува на лице. Да се нанесува при секое излегување на сонце, после пливање, бришење или потење. Намалената количина од овој производ ја намалува и заштитата. Избегнувајте го прекумерното седење на сонце, иако користите заштита од сонце. Опасно е по вашето здравје.

Дерматолошки тестирано.

Активна билна состојка: Erungium

Го зголемува меланинот и штити од фото-стареење.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® ја одбраа оваа билка поради нејзината отпорност да ги преживее сончевите зраци и да ги одржи залихите на вода. Оваа поли-активна билка има 5 ефекти: го зајакнува меланинот, ја поттикнува природната способност на кожата да се брани од штетното делување на сонцето, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува регенерацијата на клетките.

Наша посветеност

AQUA•OCTOCRYLENE•METHYLPROPANEDIOL•C12-15 ALKYL BENZOATE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•DIMETHICONE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•GLYCERIN•TRIMETHYLSILOXYSILICATE•SESAMUM INDICUM SEED OIL•BENTONITE•CETEARYL GLUCOSIDE•CETYL ALCOHOL•ETHYLHEXYL TRIAZONE•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•PARFUM•SODIUM HYDROXIDE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•AMINOMETHYL PROPANOL•POTASSIUM SORBATE•XANTHAN GUM•TETRASODIUM EDTA•ISOEUGENOL•TOCOPHEROL |1809v0

Активна состојка

Eryngium

Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката Eryngium поради нејзината отпорност на силните сончеви зраци и поради нејзината способност да ги зачува своите резерви со вода. Ова ботаничко чудо делува на пет фронта: го поттикнува меланинот, ја зајакнува природната способност кожата да се брани од штетните сончеви зраци, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува клеточната регенерација.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи