Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело кокос

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 08667
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Сакате да го откриете задоволството на хранливиот лосион за тело со сензуален мирис? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature сензуалниот лосион за тело од кокос.

За уживање и сензуална нега на телото нашиот ланец од експерти уште во 1959 година одбраа и споија органски shea путер и екстракт од кокос. Кожата е хидрирана и сензуално мирисна.

Дерматолошки тестирано. Без минерални масла,без парабени.

Оваа формула содржи 96 % природни состојки.

Амбалажата е од рециклирана пластика.

Не се голта и да се држи подалеку од дофат на деца.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи