Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Лосион маслина & petit grain

Хидратантен лосион за тело со мирис на маслина и petit grain
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 28384
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

За уживање во негата за тело , нашиот единствен ланец од експерти уште од 1959 година, создаде комбинација од органско shea масло, етерично масло од petit grain и екстракт од маслина . Кожата е хидрирана и нежно мирислива.

Плус: Оваа формула содржи преку 97% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Лесна биоразградлива формула. Шишенцето содржи рециклирачка пластика.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очите. Да не се конзумира, да се држи подалеку од дофат на деца.

*Содржан во мирис

Активна билка: Маслина и Petit Grain

За моменти на опуштање, Yves Rocher одбра маслина и етерично масло од petit grain со потекло од Медитеранот. Со дестилација на листовите и гранчињата од горчлив портокал настанува етеричното масло petit grain, кое има својства на опуштање и релаксирање. Неговиот цветен мирис, ви овозможувва неповторливи спокојни моменти.

Активна состојка

Маслина & Petitgrain

За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.
Откриј
За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи