Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион бадем & цвет од портокал

За поголемо задоволство со хидрантна нега за тело со својства за релакирање.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 390 мл
Шифра на артиклот: 28006
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Состојки

Сакате да го почуствувате задоволството на хидрантниот лосион за тело со својства на релаксирање и опуштање? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature лосионот за тело бадем – цвет од портокал.

За уживање и релаксирана нега на телото, нашиот единствен ланец на експерти уште во 1959 година одбраа и создадоа органски shea путер , апсолут водичка цвет од портокал*и екстракт од бадем.

Кожата е хидрирана и нежно мирислива.

Дерматолошки тестирано. Без минерални масла, без парабени.

Оваа формула содржи преку 97 % природни состојки. Разградливата амбалажа содржи рециклирана пластика.

. Не се пие и да се чува подалеку од дофат на деца.

*Во мирисот

Наша посветеност

535v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL DIMETHICONE CARBOMER BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER PARFUM/FRAGRANCE ETHYLHEXYLGLYCERIN SODIUM BENZOATE XANTHAN GUM LIMONENE TETRASODIUM EDTA LINALOOL METHYLPROPANEDIOL CITRONELLOL GERANIOL SODIUM HYDROXIDE TOCOPHEROL CI 17200 (RED 33) CI 19140 (YELLOW 5) CI 42090 (BLUE 1)

Активна состојка

Бадем & цвет од портокал

Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.
Откриј
Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи