Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Лосион арган & ливчиња од роза

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 95113
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во неодоливиот мирис на вашиот гел за туширање со овој лосион за тело. Инспирирани од ориенталната тајна на убавината, нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Кожата е хидрирана и нежно мирислива.

Наша предност

-97% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Веган

Дерматолошки тестирано.

Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.

Активна билка: Арган & роза

Нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Иднината на Yves Rocher е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

Наша посветеност

10134v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE DIMETHICONE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL ROSA DAMASCENA FLOWER WATER ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CARBOMER PARFUM/FRAGRANCE SODIUM BENZOATE ETHYLHEXYLGLYCERIN XANTHAN GUM TETRASODIUM EDTA METHYLPROPANEDIOL CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE SODIUM HYDROXIDE TOCOPHEROL CI 14700 (RED 4) CI 19140 (YELLOW 5) CI 42090 (BLUE 1)

Активна состојка

Арган & Роза

Нашите истражувачи отпатуваа во срцето на Мароко за да одберат две легендарни билки: арган и роза.  Бидејќи Yves Rocher придава голема важност за развојот на повеќе одговорните и одржливи извори за своите билки, одбравме сертифицирано органско арганово масло од заедницата на мароканските жени.
Откриј
Нашите истражувачи отпатуваа во срцето на Мароко за да одберат две легендарни билки: арган и роза.  Бидејќи Yves Rocher придава голема важност за развојот на повеќе одговорните и одржливи извори за своите билки, одбравме сертифицирано органско арганово масло од заедницата на мароканските жени.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи