Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Lifting Vegetal серум

Серум за лице и врат со течна и хидратантна текстура
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 29860
Со купување на овој производ добивш 29 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 29 поени.  

Опис

Состојки

Богат со билен колаген, веднаш ви овозможува чувство на затегање.

По еден месец употреба, цртите на лицето се редефинирани, а порите се намалени.

Убавината на жената & природат

- Дерматолошки тестирано

-Билен колаген добиен од 100% природна екстракција

-Преку 98% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Веган ( производ формулиран без животински деривати )

-Стакло кое може да се рециклира

-Картонска амбалажа од одржливо управувани шуми

АКТИВНА БИЛКА: КОНЦЕНТРАТ ОД БИЛЕН КОЛАГЕН ДОБИЕН ОД ПОЛЗЕЧКО СРЕЌНИЧЕ ( Лат. AJUGA REPTANS ) – Патент пријавен во Франција

Ползечко среќниче е дива билка со многу карактеристики. Таа се шири и преживува во секакви услови.

Нашите експерти го открија нејзиниот потенцијал и го искористија концентрираниот билен колаген кој го содржи, за да создадат единствен и патентиран концетрат кој овозможува затегнување на клетките и зајакнување на структурата на кожата ( ги затегнува клетките за 19%* и ја стимулира синтезата на еластичноста за 27%*)

* Ин витро тестови

УПОТРЕБА

Нанесете секое утро на лицето и вратот.

Соодветен за сите типови на кожа.

Наша посветеност

10314v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN ALCOHOL ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER ALGIN PULLULAN APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT HYDROXYACETOPHENONE MANNAN PARFUM/FRAGRANCE 1 2-HEXANEDIOL CAPRYLYL GLYCOL AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER MESEMBRYANTHEMUM CRYSTALLINUM EXTRACT CITRIC ACID PROPANEDIOL SODIUM BENZOATE PORPHYRIDIUM PURPUREUM EXTRACT POTASSIUM SORBATE SODIUM CITRATE AJUGA REPTANS CELL CULTURE EXTRACT

Активна состојка

Билен колаген од ползавец

Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.
Откриј
Ползавец (Ajuga Reptans), кој често се смета за плевел, всушност е растение со карактер што крие неверојатна сила. Нашите научници го открија неговиот потенцијал и успешно ја искористија неговата единствена концентрација на растителен колаген за да произведат невиден и патентиран концентрат кој ги ревитализира клетките и ја зајакнува структурата на кожата. Ја зголемува моќта на зацврстување на клетките за 19% и ја стимулира синтезата на еластин за 27%. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи