Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Лесен билен балзам за коса

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 43965
Со купување на овој производ добивш 10 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 10 поени.  

Опис

Состојки

Овој лесен билен балзам е соодветен за тенка, сува и оштетена коса. Ја храни косата, ја прави витална и 30 пати поотпорна*.

Збогатен е со масло од авокадо кое обезбедува есенцијални масни киселини, потребни за рамнотежа на косата.

Плус+: Ултра топива нега која не се мие. Ја обвива тенката коса без да ја масти или отежнува.

Користете според вашите желби:

На влажна коса, пред стилизирање: ја штити косата и го олеснува обликувањето.

На сува коса, како завршен чекор: ја прави косата мека и сјајна

Како ноќна нега: Ја храни косата и интензивно ја обновува 8 часа*.

Резултати:

- 93% жени потврдија дека нивната коса е мека **

- 84% жени потврдија дека е обновена виталноста на косата**

- 91% жени потврдија дека текстурата е соодветна за тенка коса**

Начин на употреба: Нанесете мала количина од балзамот по должина на косата се до врвовите, избегнувајќи го коренот. Да не се мие.

*Инструментални испитувања.

** Тестот е спроведен над 45 жени кои имаат тенка коса.

Наша предност:

98% состојки од природно потекло

Без силикони

Активна билна состојка: МАСЛО ОД АВОКАДО

Фараоните во древниот Египед биле првите кои го користеле маслото од авокадо поради неговите многубројни придобивки. Авокадото е доста хранливо и богато со есенцијални масни киселини, витамини и олиго-елементи кои и овозможуваат рамнотежа на вашата коса.

Маслото од авокадо природно е богато со витамин Е. Неговите неверојатни антиоксидантни способности ги одржуваат масните киселини недопрени.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • PROPYLENE GLYCOL. • DICAPRYLYL CARBONATE • C13-15 ALKANE • CETEARYL ALCOHOL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL • CETEARYL GLUCOSIDE • MANNAN • PANTHENOL • SODIUM BENZOATE • PARFUM/FRAGRANCE • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • XANTHAN GUM • CITRIC ACID • BENZYL ALCOHOL • LIMONENE • TOCOPHEROL 10535v0

Активна состојка

Масло од авокадо

Фараоните во древниот Египет биле првите кои користеле масло од авокадо поради неговите повеќекратни придобивки. Авокадото е извор на хранливи материи и главно се состои од есенцијални масни киселини, витамини и олигоелементи. Есенцијалните масни киселини му овозможуваат на маслото од авокадо да ги испорача клучните хранливи материи кои и даваат рамнотежа на вашата коса. Маслото од авокадо е исто така природно богато со витамин Е, а овој витамин му дава неверојатни антниоксидантни моќи.
Откриј
Фараоните во древниот Египет биле првите кои користеле масло од авокадо поради неговите повеќекратни придобивки. Авокадото е извор на хранливи материи и главно се состои од есенцијални масни киселини, витамини и олигоелементи. Есенцијалните масни киселини му овозможуваат на маслото од авокадо да ги испорача клучните хранливи материи кои и даваат рамнотежа на вашата коса. Маслото од авокадо е исто така природно богато со витамин Е, а овој витамин му дава неверојатни антниоксидантни моќи.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи