Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Крема за раце малина & мента

Крема за раце со енергеткси мирис на малина и мента. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 29122
Со купување на овој производ добивш 2 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 2 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во неодоливиот мирис на својот гел за туширање со оваа крема за раце.

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® комбинираа Shea масло, етерично масло од нане* и екстракт од малина за да ви озозможат меки, хидратантни и нежно мирисливи раце.

Убавината на жената и природата

-96% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

-Без парабени

*Во мирис

Дерматолошки тестирано

Активни билни состојки: малина и нане

Наша посветеност

10014v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE DIMETHICONE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER PARFUM/FRAGRANCE ETHYLHEXYLGLYCERIN ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER XANTHAN GUM SODIUM BENZOATE SODIUM COCOYL ISETHIONATE LIMONENE RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT SODIUM HYDROXIDE SODIUM SULFITE TOCOPHEROL

Активна состојка

Нане & малина

Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи