Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Крема за раце цвет од лотос & жалфија

Хидратантна крема за раце која ги остава рацете меки, хидратантни и прекрасно мирисливи.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 28955
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во хидратантната крема за раце. Овозможете си неодолив мирис благодарение на оваа крема за раце. Нашите експерти одбраа и споија shea масло, етерично масло од жалфија* и екстракт од цвет од лотус за меки, хидрирани и предивно мирисливи раце.

*Во мирис

Состојки од природно потекло: Органско shea масло, органски гел од Алое вера, етерично масло од жалфија*, екстракт од цвет од лотус.

Оваа содржи повеќе од 96% состојки од природно потекло

Без минерални масла, без парабен.

Дерматолошки тестирано.

Веган**

*Во мирис

**Производ без животински состојки

Наша посветеност

10013v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE DIMETHICONE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER PARFUM/FRAGRANCE ETHYLHEXYLGLYCERIN ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER XANTHAN GUM SODIUM BENZOATE SODIUM COCOYL ISETHIONATE ALPHA-ISOMETHYL IONONE NELUMBO NUCIFERA FLOWER EXTRACT LIMONENE SODIUM HYDROXIDE SODIUM SULFITE TOCOPHEROL

Активна состојка

Цвет лотос & жалфија

Цветот од лотос буди мудрост и спокој. Уште од минатото е свет цвет во Индија. Yves Rocher го искомбинира со етерично масло од жалфија, традиционално познато по своите смирувачки својства. Неговиот ароматичен и мошусен мирис е комбиниран со цветниот лотос, за мирен и релаксирачки момент.
Откриј
Цветот од лотос буди мудрост и спокој. Уште од минатото е свет цвет во Индија. Yves Rocher го искомбинира со етерично масло од жалфија, традиционално познато по своите смирувачки својства. Неговиот ароматичен и мошусен мирис е комбиниран со цветниот лотос, за мирен и релаксирачки момент.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи